Obniżamy ceny publikacji!

Od 01.06.2017 zapraszamy do Salonu Posnania po publikacje w nowych cenach!

 

Poniżej lista tytułów:

Poznań. Kultura na każdą porę

obecna cena katalogowa 10,00 zł – nowa cena katalogowa 5,00 zł

Album, w którym znalazło się ok. 180 fotografii Mariusza Foreckiego (laureata Nagrody Artystycznej Miasta Poznania za 2010 rok), ilustruje ciekawe wydarzenia kulturalne odbywające się w Poznaniu. Uzupełnieniem podzielonej na cztery pory roku narracji są szkice Dainy Kolbuszewskiej, Zofii Starikiewicz i Ewy Obrębowskiej-Piaseckiej, dotyczące sztuk wizualnych, teatru, tańca oraz muzyki. Poznań. Kultura na każdą porę jest pierwszym od lat tak obszernym albumem poświęconym poznańskiej kulturze wydanym na zlecenie Miasta Poznania.

 

Poznanianki KMP 1/2011

obecna cena katalogowa 29,00 zł – nowa cena katalogowa 5,00 zł

O niektórych poznaniankach opisanych w tym tomie wielu z nas słyszało, ale niewielu wie, co robiły, kim były, jakich dzieł dokonały, np. Konstancja Raczyńska, bł. Natalia Tułasiewicz czy siostra Sancja beatyfikowana przez papieża Jana Pawła II 2002 roku. Kronika traktuje głównie o nieżyjących już poznaniankach. Warto przypomnieć ich życiorysy, by wiedzieć, jak duży wpływ miały na życie miasta.

 

Wielka zmiana 1989-1991 KMP 2/2014

obecna cena katalogowa 29,00 zł – nowa cena katalogowa 5,00 zł

Drugi numer „Kroniki Miasta Poznania” w 2014 roku (2/2014) pokazuje najważniejsze zjawiska, procesy i postacie tej zmiany w Poznaniu w rocznicę wyborów 1989 roku. Koncentrujemy się na narodzinach nowego ustroju, a nie na upadku starego i na rekonstrukcji najważniejszych wydarzeń, które zadecydowały o obliczu politycznego Poznania na wiele lat, a w dużym stopniu mają na nie wpływ także dziś.

 

Komeda

obecna cena katalogowa 29,00 zł – nowa cena katalogowa 10,00 zł

Opublikowana w 40. rocznicę śmierci monografia autorstwa Marka Hendrykowskiego, poświęcona najsłynniejszemu polskiemu jazzmanowi, Krzysztofowi Komedzie, autorowi między innymi kołysanki do filmu Romana Polańskiego pt. Dziecko Rosemary. Książka jest bogato ilustrowana, oprócz kalendarium życia artysty zawiera dyskografię, rejestr kompozycji oraz pierwszą kompletną filmografię wszystkich dzieł filmowych, do których Komeda skomponował muzykę.

 

Klub Od nowa 1958-1970

obecna cena katalogowa 20,00 zł – nowa cena katalogowa 10,00 zł

W latach 60. XX wieku, w głębokim PRL-u istniał w Poznaniu przy ul. Wielkiej Studencki Klub „Od nowa”. Działały w nim: galeria, czytana gazeta, klub filmowy, zespół jazzowy, kabarety i teatry. W ciągu dekady odbyło się tam kilkaset spotkań, dyskusji, wernisaży, przedstawień, koncertów, wieczorów poetyckich, kompozytorskich, recitali, odczytów, prelekcji, wykładów i zabaw. Dla poznańskich studentów klub był drugim, a niekiedy i pierwszym domem. W 1970 roku klub przeniesiono do zamku. Nigdy już nie odzyskał dawnego splendoru. Pozostała legenda. I pamięć uczestników tamtych wydarzeń.

 

Dekada. Poznań 1980 – 1989  – miękka oprawa

obecna cena katalogowa 59,00 zł – nowa cena katalogowa 15,00 zł

Unikatowy album dokumentujący czas zmagań ludzi Solidarności z systemem komunistycznym. Fotokronika jednej dekady lat 1980-1989. 620 zdjęć, w ogromnej większości nigdy nie publikowanych. Tysiące twarzy Poznaniaków i Wielkopolan, setki zdarzeń i sytuacji, których byliśmy inicjatorami, świadkami lub uczestnikami.

 

Dekada.  Poznań 1980 – 1989 – twarda oprawa

obecna cena katalogowa 70,00 zł – nowa cena katalogowa 25,00 zł

 

Poznań na znakach pocztowych

obecna cena katalogowa 25,00 zł – nowa cena katalogowa 10,00 zł

Barwny album prezentujący filatelistyczne wizerunki Poznania. Miasto upamiętnione zostało na wielu znakach pocztowych: znaczkach, kartkach, okolicznościowych datownikach. Najstarszym walorem pocztowym z ilustracją poznańskiej budowli jest kartka z 1899 roku, przedstawiająca Dworzec Główny. Ten i ponad 360 innych znaków pocztowych znalazło się w albumie, który jest prawdziwą gratką dla wielbicieli filatelistycznych posnanianów.

 

Cmentarz i Krypta Zasłużonych

obecna cena katalogowa 25,00 zł – nowa cena katalogowa 10,00 zł

Najstarsza zachowana poznańska nekropolia położona jest w miejscu malowniczym i ustronnym, mimo że od ruchliwego centrum dzieli je zaledwie kilkaset metrów. Można ją zwiedzać oglądając zabytkowe nagrobki, wśród nich dzieła znanych rzeźbiarzy. Warto je odwiedzić z przewodnikiem, który otwiera zapisane tu karty historii – nie tylko naszego miasta.

 

Trakt Królewsko- Cesarski II wer.pol

obecna cena katalogowa 16,00 zł – nowa cena katalogowa 5,00 zł

Traktem Królewsko-Cesarskim to trasa turystyczna, prowadząca od kościoła św. Jana Jerozolimskiego na Komandorii do kościoła św. Floriana na Jeżycach. Położone na trakcie rezydencje związane z władcami są jak kamienie milowe znaczące etapy dziejów Poznania, a także początek, rozkwit, upadek i odrodzenie państwa polskiego. Atutem przewodnika jest ikonografia, zwłaszcza zdjęcia Anny Jabłońskiej.

 

Więcej niż jedno życie

obecna cena katalogowa 18,50 zł – nowa cena katalogowa 5,00 zł

Tom I Pism teatralnych wybitnego reżysera, współzałożyciela Teatru Ósmego Dnia, z którym pracował przez 30 lat. Na tom złożą się postzapisy legendarnych przedstawień tego zespołu: Więcej niż jedno życie, Ach, jakże godnie żyliśmy, Przecena dla wszystkich i Piołun.

 

Plac Wolności i inne scenariusze teatralne 1982-2010

obecna cena katalogowa 18,50 zł – nowa cena katalogowa 5,00 zł

Tom II Pism teatralnych wybitnego reżysera, współzałożyciela Teatru Ósmego Dnia, wieloletniego dyrektora artystycznego festiwalu Malta. Wydana przez Wydawnictwo Miejskie Posnania i Malta Poznań Festival publikacja zawiera autorskie scenariusze spektakli Lecha Raczaka.

 

Szaleństwo i metoda

obecna cena katalogowa 18,50 zł – nowa cena katalogowa 5,00 zł

Tom III Pism teatralnych wybitnego reżysera, współzałożyciela Teatru Ósmego Dnia, wieloletniego dyrektora artystycznego festiwalu Malta. Raczak pisze przede wszystkim o teatrze, o tym jak ewoluowały jego poglądy na tę dziedzinę sztuki. Nigdy nie odrywa jej jednak od życia: najpierw to życie ma przede wszystkim charakter społeczny, z czasem staje się coraz bardziej indywidualnym aktem. To opowieść nie tylko dla miłośników Melpomeny.

 

Plany Poznania-B1

obecna cena katalogowa 15,00 zł – nowa cena katalogowa 5,00 zł

Plany Poznania-inne

obecna cena katalogowa 9,00 zł – nowa cena katalogowa 2,00 zł

 

Reklamy