Warsztaty 25.02.2017

10:00 „Poznańskie podania”- koncert edukacyjny

Skąd wzięły się koziołki na ratuszowej wieży? Kim byli Lech, Czech i Rus? No i wreszcie, jak do tego doszło, że powstało nasze miasto?

Tego wszystkiego dowiecie się oglądając koncert edukacyjny „Poznańskie Podania”. Wraz z muzyką graną na lirze korbowej, a także na dudach, razem będziemy przemierzać zakamarki poznańskich legend i podań. Lira korbowa to bardzo stary instrument, prawie tak stary jak nasze miasto! Z pewnością poprzez swój charakterystyczny dźwięk oraz śpiew wędrownego trubadura, który na niej gra, postara się jak najlepiej opowiedzieć co działo się dawno temu w Poznaniu. Lira lubi wspomnienia i legendy z dawnych czasów. Jakimi tajemnicami z dziejów dawnego Poznania podzieli się z nami?

dla dzieci w wieku 4-10 lat

bilety: 10 zł do zakupienia w Salonie Posnania

współpraca: Bonsai-Agencja Artystyczna

 


 

 

11:00 „Co za słowa, nie do wiary! To jest właśnie język gwary”

Zapraszamy wszystkie gzuby i rojbry w wieku od 5 do 8 lat do językowej przygody z poznańską gwarą!

Podczas warsztatów, opracowanych na podstawie książki Elizy Piotrowskiej „Szneka z glancem, czyli elementarz gwary poznańskiej” dzieci dowiedzą się, czym jest gwara, poznają najważniejsze zwroty i słowa lokalnego języka. Zajęcia prowadzone będą w formie zabawy ruchowej z zagadkami i rebusami. Niech każdy mały poznaniak wie, że bimba to tramwaj, a bryle to okulary!

 

25.02 (sobota) o godz. 11:00

Salon Posnania, ul. F. Ratajczaka 44

wstęp wolny

liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy:

salon@wm.poznan.pl lub 61 854 07 54

prowadząca: Kasia Siek

 

Warsztaty są częścią projektu Rok Małego Poznaniaka.

 

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

Rok Małego Poznaniaka to cykl warsztatów i zajęć skierowanych do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Każdy miesiąc w roku to szansa na przedstawienie unikatowego wydarzenia bądź miejsca, będącego symbolem Poznania.

Reklamy